ETQP5M100YFC
PANASONIC
PANASONIC ETQP5M100YFC
image shown is a representation only
ETQP5M100YFC
Description: ETQP5M 10uH 5,7A 20% Supplier: PANASONIC Matchcode: INDC10U20% Rutronik No.: IND15982 Unit Pack: 500 MOQ: 1000 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
10 µH
Mounting
SMD
Current rated
7100 mA
Technology
COMPOSITE
Current sat.
10700 mA
R(DC)typ.
0.0238 Ohm
R(DC)max.
0.0262 Ohm
Design
IRONPOWDER
Enclosure type
SHIELDED
Length
10.7 mm
Width
10 mm
Height
5.4 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
150 °C