ETQP4M470YFN
PANASONIC
ETQP4M470YFN
Description: ETQP4M 47uH 1,8A 20% Supplier: PANASONIC Matchcode: INDC47U20% Rutronik No.: IND17536 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: REEL
Inductance
47 µH
Current rated
1800 mA
Tolerance
20 %
Current sat.
3800 mA
R(DC)typ.
0.21 Ohm
R(DC)max.
0.231 Ohm
Length
6.5 mm
Width
6 mm
Height
4.5 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
150 °C