ETQP4M150KVC
PANASONIC
ETQP4M150KVC
Description: ETQP3M 15uH 6,3A 20% Supplier: PANASONIC Matchcode: INDC15U20% Rutronik No.: IND18636 Unit Pack: 500 MOQ: 1000 Packaging: REEL
Inductance
15 µH
Current rated
5000 mA
Tolerance
20 %
Technology
COMPOSITE
Current sat.
9200 mA
R(DC)typ.
0.037 Ohm
R(DC)max.
0.0407 Ohm
Test frequency
0.1 MHz
Length
10.7 mm
Width
10 mm
Height
4 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
155 °C