ETQP4M100KVC
PANASONIC
ETQP4M100KVC
Description: ETQP4M 10uH 6,3A 20% Supplier: PANASONIC Matchcode: INDC10U20% Rutronik No.: IND17710 Unit Pack: 1 MOQ: 1 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
10 µH
Mounting
SMD
Current rated
6300 mA
Technology
COMPOSITE
R(DC)typ.
0.0254 Ohm
R(DC)max.
0.0279 Ohm
Design
IRONPOWDER
Enclosure type
SHIELDED
Length
10.7 mm
Width
10.4 mm
Height
4 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
155 °C