ERJU12J6R8U
PANASONIC
PANASONIC ERJU12J6R8U
image shown is a representation only
ERJU12J6R8U
Description: AS1812 6,8R 5% 0,75W ANTISULFUR Supplier: PANASONIC Matchcode: RC18126,8R5% Rutronik No.: WSR2665 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 1218 Packaging: REEL
Datasheet
Resistor value
6.8 Ω
Res.tolerance
5 %
Power rating
0.75 W
Max.oper.temp.
155 °C
Max.oper.volt.
200 V
Spec.features
ANTISULFUR
Min.oper.temp.
-55 °C