ERJPA3F3481V
PANASONIC
PANASONIC ERJPA3F3481V
image shown is a representation only
ERJPA3F3481V
Description: PS0603 3,48K 1% 0,25W PS/HP Supplier: PANASONIC Matchcode: RC06033,48K1% Rutronik No.: WSR3099 Unit Pack: 5000 MOQ: 20000 package: 0603 Packaging: REEL
Resistor value
3,48K Ω
Temp.coeff.
200 ppm
Res.tolerance
1 %
Power rating
0.25 W
Max.oper.temp.
155 °C
Max.oper.volt.
150 V
Min.oper.temp.
-55 °C