ERJPA2F9531X
PANASONIC
PANASONIC ERJPA2F9531X
image shown is a representation only
ERJPA2F9531X
Description: PS0402 9,53K 1% 0,2W PS/HP Supplier: PANASONIC Matchcode: RC04029,53K1% Rutronik No.: WSR2379 Unit Pack: 10000 MOQ: 10000 package: 0402 Packaging: REEL
Resistor value
9,53K Ω
Temp.coeff.
200 ppm
Res.tolerance
1 %
Power rating
0.2 W
Max.oper.temp.
155 °C
Max.oper.volt.
50 V
Spec.features
PS/HP
Min.oper.temp.
-55 °C