ERJP14J152U
PANASONIC
PANASONIC ERJP14J152U
image shown is a representation only
ERJP14J152U
Description: PS1210 1,5K 5% 0,5W PS/HP Supplier: PANASONIC Matchcode: RC12101,5K5% Rutronik No.: WSR1455 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 1210 Packaging: REEL
Resistor value
1,5K Ω
Temp.coeff.
200 ppm
Res.tolerance
5 %
Power rating
0.5 W
Technology
THICKFILM
Max.oper.temp.
155 °C
Max.oper.volt.
200 V
Spec.features
PS/HP
Min.oper.temp.
-55 °C