ERJP08J100V
PANASONIC
PANASONIC ERJP08J100V
image shown is a representation only
ERJP08J100V
Description: PS1206 10R 5% 0,66W PS/HP Supplier: PANASONIC Matchcode: RC120610R5% Rutronik No.: WRC55493 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 1206 Packaging: REEL
Resistor value
10 Ω
Temp.coeff.
200 ppm
Res.tolerance
5 %
Power rating
0.66 W
Max.oper.temp.
155 °C
Max.oper.volt.
500 V
Min.oper.temp.
-55 °C