ERJP06F2200V
PANASONIC
PANASONIC ERJP06F2200V
image shown is a representation only
ERJP06F2200V
Description: RC0805 220R 1% 0,5W PS/HP Supplier: PANASONIC Matchcode: RC0805220R1% Rutronik No.: WSR2581 Unit Pack: 5000 MOQ: 10000 package: 0805 Packaging: REEL
Resistor value
220 Ω
Temp.coeff.
100 ppm
Res.tolerance
1 %
Power rating
0.5 W
Max.oper.temp.
155 °C
Max.oper.volt.
400 V
Min.oper.temp.
-55 °C