ERJC1CFR033U
PANASONIC
PANASONIC ERJC1CFR033U
image shown is a representation only
ERJC1CFR033U
Description: LO1020 0,033R 1% 2W WT/HP/AS Supplier: PANASONIC Matchcode: RC10200,033R1% Rutronik No.: WSR2534 Unit Pack: 1 MOQ: 5000 package: 1020 Packaging: REEL
Resistor value
0.033 Ω
Temp.coeff.
350 ppm
Res.tolerance
1 %
Power rating
2 W
Technology
THICKFILM
Automotive
NO
Package
1020
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C