ERJB3CFR027V
PANASONIC
PANASONIC ERJB3CFR027V
image shown is a representation only
ERJB3CFR027V
Description: LO0508 0,027R 1% 0,5W WT/HP Supplier: PANASONIC Matchcode: RC05080,027R1% Rutronik No.: WPR3313 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 0508 Packaging: REEL
Resistor value
0.027 Ω
Temp.coeff.
300 ppm
Res.tolerance
1 %
Power rating
0.5 W
Technology
THICKFILM
Automotive
AEC-Q(200)
Package
0508
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C
Max.oper.volt.
150 V