ERJB2CJR01V
PANASONIC
PANASONIC ERJB2CJR01V
image shown is a representation only
ERJB2CJR01V
Description: LO0612 0,01R 5% 1W WT/HP Supplier: PANASONIC Matchcode: RC06120,01R5% Rutronik No.: WSR3295 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 0612 Packaging: REEL
Resistor value
0.01 Ω
Temp.coeff.
200 ppm
Res.tolerance
5 %
Power rating
1 W
Technology
THICKFILM
Automotive
AEC-Q(200)
Package
0612
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C
Max.oper.volt.
200 V