ERJB2CFR015V
PANASONIC
PANASONIC ERJB2CFR015V
image shown is a representation only
ERJB2CFR015V
Description: LO0612 0,015R 1% 1W WT/HP Supplier: PANASONIC Matchcode: RC06120,015R1% Rutronik No.: WPR2982 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 0612 Packaging: REEL
Resistor value
0.015 Ω
Temp.coeff.
300 ppm
Res.tolerance
1 %
Power rating
1 W
Technology
THICKFILM
Automotive
AEC-Q(200)
Package
0612
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C
Max.oper.volt.
200 V