ERJB2BF5R1V
PANASONIC
PANASONIC ERJB2BF5R1V
image shown is a representation only
ERJB2BF5R1V
Description: WT0612 5,1R 1% 1W WT/HP Supplier: PANASONIC Matchcode: RC06125,1R1% Rutronik No.: WSR2975 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 0612 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
5.1 Ω
Temp.coeff.
100 ppm
Res.tolerance
1 %
Power rating
1 W
Technology
THICKFILM
Max.oper.temp.
155 °C
Max.oper.volt.
200 V
Spec.features
WT/HP
Min.oper.temp.
-55 °C