ERJB1CJR015U
PANASONIC
PANASONIC ERJB1CJR015U
image shown is a representation only
ERJB1CJR015U
Description: LO1020 0,015R 5% 2W WT/HP Supplier: PANASONIC Matchcode: RC10200,015R5% Rutronik No.: WRC53045 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 1020 Packaging: REEL
Resistor value
0.015 Ω
Temp.coeff.
350 ppm
Res.tolerance
5 %
Power rating
2 W
Technology
THICKFILM
Automotive
AEC-Q(200)
Package
1020
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C
Max.oper.volt.
200 V