ERJ8CWFR012V
PANASONIC
PANASONIC ERJ8CWFR012V
image shown is a representation only
ERJ8CWFR012V
Description: LO1206 0,012R 1% 1W TK75 Supplier: PANASONIC Matchcode: RC12060,012R1% Rutronik No.: WCS1058 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 1206 Packaging: REEL
Resistor value
0.012 Ω
Temp.coeff.
75 ppm
Res.tolerance
1 %
Power rating
1 W
Technology
THICKFILM
Automotive
AEC-Q(200)
Package
1206
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
125 °C