ERJ8CWFR010V
PANASONIC
PANASONIC ERJ8CWFR010V
image shown is a representation only
ERJ8CWFR010V
Description: LO1206 0,01R 1% 1W TK75 Supplier: PANASONIC Matchcode: RC12060,010R1% Rutronik No.: WPR4758 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 1206 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
0.01 Ω
Temp.coeff.
75 ppm
Res.tolerance
1 %
Power rating
1 W
Technology
THICKFILM
Automotive
AEC-Q(200)
Package
1206
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C