ERJ8BWFR100V
PANASONIC
PANASONIC ERJ8BWFR100V
image shown is a representation only
ERJ8BWFR100V
Description: LO1206 0,1R 1% 1W TK100 Supplier: PANASONIC Matchcode: RC12060,1R1% Rutronik No.: WPR4759 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 1206 Packaging: REEL
Resistor value
0.1 Ω
Temp.coeff.
100 ppm
Res.tolerance
1 %
Power rating
1 W
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C