ERJ8BQJ6R8V
PANASONIC
PANASONIC ERJ8BQJ6R8V
image shown is a representation only
ERJ8BQJ6R8V
Description: LO1206 6,8R 5% 0,5W TK200 Supplier: PANASONIC Matchcode: RC12066,8R5% Rutronik No.: WPR6808 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 1206 Packaging: REEL
Resistor value
6.8 Ω
Temp.coeff.
200 ppm
Res.tolerance
5 %
Power rating
0.5 W
Technology
THICKFILM
Automotive
AEC-Q(200)
Package
1206
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C
Max.oper.volt.
50 V