ERJ8BQFR33V
PANASONIC
PANASONIC ERJ8BQFR33V
image shown is a representation only
ERJ8BQFR33V
Description: LO1206 0,33R 1% 0,5W TK200 Supplier: PANASONIC Matchcode: RC12060,33R1% Rutronik No.: WPR7885 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 1206 Packaging: REEL
Resistor value
0.33 Ω
Temp.coeff.
200 ppm
Res.tolerance
1 %
Power rating
0.5 W
Technology
THICKFILM
Automotive
AEC-Q(200)
Package
1206
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C
Max.oper.volt.
50 V