ERJ6BWFR020V
PANASONIC
PANASONIC ERJ6BWFR020V
image shown is a representation only
ERJ6BWFR020V
Description: LO0805 0,02R 1% 0,5W TK200 Supplier: PANASONIC Matchcode: RC08050,02R1% Rutronik No.: WPR2472 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 0805 Packaging: REEL
Resistor value
0.02 Ω
Temp.coeff.
200 ppm
Res.tolerance
1 %
Power rating
0.5 W
Technology
THICKFILM
Automotive
AEC-Q(200)
Package
0805
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C