ERJ3RQFR47V
PANASONIC
PANASONIC ERJ3RQFR47V
image shown is a representation only
ERJ3RQFR47V
Description: LO0603 0,47R 1% 0,1W TK300 Supplier: PANASONIC Matchcode: RC06030,47R Rutronik No.: WRC56503 Unit Pack: 5000 MOQ: 10000 package: 0603 Packaging: REEL
Resistor value
0.47 Ω
Temp.coeff.
300 ppm
Res.tolerance
1 %
Power rating
0.1 W
Technology
THICKFILM
Automotive
AEC-Q(200)
Package
0603
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
125 °C