ERJ3GEYJ472V
PANASONIC
PANASONIC ERJ3GEYJ472V
image shown is a representation only
ERJ3GEYJ472V
Description: RC0603 4,7K 5% 0,1W TK200 Supplier: PANASONIC Matchcode: RC06034,7K5% Rutronik No.: WRC59352 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 0603 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
4,7K Ω
Package
0603
Res.tolerance
5 %
Power rating
0.1 W
Temp.coeff.
200 ppm
Max.oper.volt.
75 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C