ERJ12ZYJ184U
PANASONIC
PANASONIC ERJ12ZYJ184U
image shown is a representation only
ERJ12ZYJ184U
Description: RC2010 180K 5% 0,75W TK200 Supplier: PANASONIC Matchcode: RC2010180K5% Rutronik No.: WRC61748 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 2010 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
180K Ω
Package
2010
Res.tolerance
5 %
Power rating
0.75 W
Temp.coeff.
200 ppm
Max.oper.volt.
200 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C