ERA8AEB4992V
PANASONIC
PANASONIC ERA8AEB4992V
image shown is a representation only
ERA8AEB4992V
Description: TF1206 49,9K 0,1% 0,25W TK25 Supplier: PANASONIC Matchcode: TF120649,9K0,1% Rutronik No.: WPR7187 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 1206 Packaging: REEL
Resistor value
49,9K Ω
Res.tolerance
0.1 %
Power rating
0.25 W
Temp.coeff.
25 ppm
Max.oper.volt.
150 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C