ERA3APB202V
PANASONIC
PANASONIC ERA3APB202V
image shown is a representation only
ERA3APB202V
Description: TF0603 2K 0,1% 0,1W TK15 Supplier: PANASONIC Matchcode: TF06032K0,1% Rutronik No.: WPR8037 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 0603 Packaging: REEL
Resistor value
2K Ω
Res.tolerance
0.1 %
Power rating
0.1 W
Temp.coeff.
15 ppm
Max.oper.volt.
75 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C