ERA3AEB8061V
PANASONIC
PANASONIC ERA3AEB8061V
image shown is a representation only
ERA3AEB8061V
Description: TF0603 8,06K 0,1% 0,1W TK25 Supplier: PANASONIC Matchcode: TF06038,06K0,1% Rutronik No.: WPR5162 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 0603 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
8,06K Ω
Package
0603
Res.tolerance
0.1 %
Power rating
0.1 W
Temp.coeff.
25 ppm
Max.oper.volt.
75 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C