ERA3AEB7150V
PANASONIC
PANASONIC ERA3AEB7150V
image shown is a representation only
ERA3AEB7150V
Description: TF0603 715R 0,1% 0,25W TK25 Supplier: PANASONIC Matchcode: TF0603715R0,1% Rutronik No.: WPR8476 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 0603 Packaging: REEL
Resistor value
715 Ω
Res.tolerance
0.1 %
Power rating
0.25 W
Temp.coeff.
25 ppm
Max.oper.volt.
150 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C