EEUHD1V470
PANASONIC
PANASONIC EEUHD1V470
image shown is a representation only
EEUHD1V470
Description: HD 47uF 35V 20% 5x11/2,0 Supplier: PANASONIC Matchcode: HFRLB47U35V2,0 Rutronik No.: KEL21381 Unit Pack: 200 MOQ: 2000 Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
47 µF
V(N)
35 V
Rutronik size
5x11 mm
Pitch
2 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
1000 h
I(@100kHz/T(A)m
135 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Con. design
NA
Wire diameter
0.5 mm
Supp. case size
5x11 mm