EEUFR1V471
PANASONIC
PANASONIC EEUFR1V471
image shown is a representation only
EEUFR1V471
Description: FR 470uF 35V 20% 10x16/5,0 Supplier: PANASONIC Matchcode: PSRX470U35V5,0 Rutronik No.: KEL21364 Unit Pack: 200 MOQ: 2000 Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
470 µF
V(N)
35 V
Rutronik size
10x16 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
8000 h
Z(100kHz/20°C)
28 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
1790 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
10x16 mm