EEUFR1H471B
PANASONIC
PANASONIC EEUFR1H471B
image shown is a representation only
EEUFR1H471B
Description: FR 470uF 50V 20% 12x20/5,0 Supplier: PANASONIC Matchcode: PSRX470U50V5,0 Rutronik No.: KEL17021 Unit Pack: 500 MOQ: 1000 Packaging: AMMOPACK
C(N)
470 µF
V(N)
50 V
Rutronik size
12x20 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
10000 h
Z(100kHz/20°C)
22 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
2260 mA
Packaging
AMMOPACK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
12,5x20 mm