EEUFK1V182S
PANASONIC
PANASONIC EEUFK1V182S
image shown is a representation only
EEUFK1V182S
Description: FK 1800uF 35V 20% 16x20/7,5 Supplier: PANASONIC Matchcode: PSRX1800U35V7,5 Rutronik No.: KEL22567 Unit Pack: 50 MOQ: 500 Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
1800 µF
V(N)
35 V
Style
RADIAL
Rutronik size
16x20 mm
Pitch
7.5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
5000 h
Z(100kHz/20°C)
26 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
2330 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Con. design
NA
Wire diameter
0.8 mm
Supp. case size
16x20 mm