EEUFC1J101B
PANASONIC
PANASONIC EEUFC1J101B
image shown is a representation only
EEUFC1J101B
Description: FC 100uF 63V 20% 10x12/5,0 Supplier: PANASONIC Matchcode: PSRX100U63V5,0 Rutronik No.: KEL9638 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: AMMOPACK
C(N)
100 µF
V(N)
63 V
Rutronik size
10x12 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
3000 h
Z(100kHz/20°C)
256 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
535 mA
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
10x12,5 mm