EEUEE2W100UB
PANASONIC
PANASONIC EEUEE2W100UB
image shown is a representation only
EEUEE2W100UB
Description: EE 10uF 450V 20% 10x20/5,0 Supplier: PANASONIC Matchcode: HFRLB10U450V5,0 Rutronik No.: KEL20444 Unit Pack: 500 MOQ: 2000 Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
10 µF
V(N)
450 V
Rutronik size
10x20 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
8000 h
I(@100kHz/T(A)m
330 mA
Packaging
AMMOPACK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-25 °C
Wire length
17 mm
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
10x20 mm
Reel step
12.7 mm