EEUED2E101
PANASONIC
PANASONIC EEUED2E101
image shown is a representation only
EEUED2E101
Description: ED 100uF 250V 20% 16x31/7,5 Supplier: PANASONIC Matchcode: HFRLB100U250V7,5 Rutronik No.: KEL18283 Unit Pack: 100 MOQ: 500 Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
100 µF
V(N)
250 V
Rutronik size
16x31 mm
Pitch
7.5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
10000 h
I(@100kHz/T(A)m
1500 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-25 °C
Wire length
20 mm
Con. design
NA
Supp. case size
16x31,5 mm