EEHZE1E331V
PANASONIC
EEHZE1E331V
Description: V-ZE 330uF 25V 20% 10x10 Supplier: PANASONIC Matchcode: HHPC330U25V Rutronik No.: KEL21533 Unit Pack: 500 MOQ: 1000 Packaging: REEL PLAST
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
330 µF
V(N)
25 V
Style
SMD
Rutronik size
10x10 mm
Permis.T(A)max
145 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Z(100kHz/20°C)
20 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
900 mA
Packaging
REEL PLAST
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Con. design
NA
Supp. case size
10x10,2 mm