EEHZC1J560P
PANASONIC
PANASONIC EEHZC1J560P
image shown is a representation only
EEHZC1J560P
Description: V-ZC 56uF 63V 20% 10x10 Supplier: PANASONIC Matchcode: HHPC56U63V Rutronik No.: KEL18496 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: REEL PLAST
C(N)
56 µF
V(N)
63 V
Rutronik size
10x10 mm
Permis.T(A)max
125 °C
Lifetime @Tamax
4000 h
Z(100kHz/20°C)
30 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
1400 mA
Packaging
REEL PLAST
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Con. design
NA
Supp. case size
10x10,2 mm