EEHZC1H330XP
PANASONIC
PANASONIC EEHZC1H330XP
image shown is a representation only
EEHZC1H330XP
Description: V-ZC 33uF 50V 20% 6x8 Supplier: PANASONIC Matchcode: HHPC33U50V Rutronik No.: KEL20332 Unit Pack: 900 MOQ: 900 Packaging: REEL PAP
C(N)
33 µF
V(N)
50 V
Rutronik size
6x8 mm
Permis.T(A)max
125 °C
Lifetime @Tamax
4000 h
Z(100kHz/20°C)
40 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
1100 mA
Packaging
REEL PAP
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Con. design
NA
Supp. case size
6,3x7,7 mm