EEHZA1V680XP
PANASONIC
PANASONIC EEHZA1V680XP
image shown is a representation only
EEHZA1V680XP
Description: V-ZA 68uF 35V 20% 6x8 Supplier: PANASONIC Matchcode: HPC68U35V Rutronik No.: KEL18855 Unit Pack: 900 MOQ: 900 Packaging: REEL PAP
C(N)
68 µF
V(N)
35 V
Rutronik size
6x8 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
10000 h
Z(100kHz/20°C)
35 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
2000 mA
Packaging
REEL PAP
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Con. design
NA
Supp. case size
6,3x7,7 mm