EEHZA1V271V
PANASONIC
EEHZA1V271V
Description: V-ZA 270uF 35V 20% 10x10 VB Supplier: PANASONIC Matchcode: HPC270U35V Rutronik No.: KEL23048 Unit Pack: 500 MOQ: 500 package: REEL Packaging: REEL PLAST
Datasheet
Add to Project
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
270 µF
V(N)
35 V
Rutronik size
10x10 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
10000 h
Z(100kHz/20°C)
20 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
2500 mA
Packaging
REEL PLAST
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Con. design
VIB proof
Supp. case size
10x10,5 mm
Reel step
16 mm