EEHZA1V271P
PANASONIC
EEHZA1V271P
Description: V-ZA 270uF 35V 20% 10x10 Supplier: PANASONIC Matchcode: HPC270U35V Rutronik No.: KEL17976 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: REEL PAP
C(N)
270 µF
V(N)
35 V
Rutronik size
10x10 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
10000 h
Z(100kHz/20°C)
20 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
2500 mA
Packaging
REEL PAP
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Con. design
NA
Supp. case size
10x10,2 mm
Addi.spec.
235BI
Reel step
16 mm