EEHZA1J220XP
PANASONIC
PANASONIC EEHZA1J220XP
image shown is a representation only
EEHZA1J220XP
Description: V-ZA 22uF 63V 20% 6x8 Supplier: PANASONIC Matchcode: HPC22U63V Rutronik No.: KEL20472 Unit Pack: 900 MOQ: 900 Packaging: REEL PAP
C(N)
22 µF
V(N)
63 V
Rutronik size
6x8 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
10000 h
Z(100kHz/20°C)
80 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
1500 mA
Packaging
REEL PAP
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Con. design
NA
Supp. case size
6,3x7,7 mm