EEFCT1A680R
PANASONIC
EEFCT1A680R
Description: CT 68uF 10V 20% 7,3x4,3x1,9 Supplier: PANASONIC Matchcode: SPC68U10V Rutronik No.: KEL20487 Unit Pack: 3500 MOQ: 3500 Packaging: REEL PAP
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
68 µF
V(N)
10 V
Style
CHIP
Rutronik size
7x4x2 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Z(100kHz/20°C)
40 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
3200 mA
Packaging
REEL PAP
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Supp. case size
7,3x4,3x1, mm
Reel step
8 mm