EEETG1H220P
PANASONIC
PANASONIC EEETG1H220P
image shown is a representation only
EEETG1H220P
Description: V-TG 22uF 50V 20% 8x6 Supplier: PANASONIC Matchcode: HHCR22U50V Rutronik No.: KEL16893 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: REEL PAP
C(N)
22 µF
V(N)
50 V
Rutronik size
8x6 mm
Permis.T(A)max
125 °C
Lifetime @Tamax
1000 h
Packaging
REEL PAP
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Supp. case size
8x6,2 mm