EEETC1V331UP
PANASONIC
PANASONIC EEETC1V331UP
image shown is a representation only
EEETC1V331UP
Description: U-TC 330uF 35V 20% 10x10 Supplier: PANASONIC Matchcode: HHCR330U35V Rutronik No.: KEL21797 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: REEL PLAST
C(N)
330 µF
V(N)
35 V
Rutronik size
10x10 mm
Permis.T(A)max
125 °C
Lifetime @Tamax
3000 h
Z(100kHz/20°C)
150 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
750 mA
Packaging
REEL PLAST
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Supp. case size
10x10,2 mm
Reel step
16 mm