EEEHD1V470AP
PANASONIC
PANASONIC EEEHD1V470AP
image shown is a representation only
EEEHD1V470AP
Description: V-HD 47uF 35V 20% 8x10 Supplier: PANASONIC Matchcode: HCR47U35V Rutronik No.: KEL17836 Unit Pack: 500 MOQ: 2000 Packaging: REEL PAP
C(N)
47 µF
V(N)
35 V
Rutronik size
8x10 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
5000 h
Packaging
REEL PAP
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Supp. case size
8x10,2 mm