EEEHB1H1R0R
PANASONIC
PANASONIC EEEHB1H1R0R
image shown is a representation only
EEEHB1H1R0R
Description: V-HB 1uF 50V 20% 4x6 Supplier: PANASONIC Matchcode: HCR1U50V Rutronik No.: KEL18624 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: REEL PAP
C(N)
1 µF
V(N)
50 V
Rutronik size
4x6 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Z(100kHz/20°C)
120 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
1000 mA
Packaging
REEL PAP
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Con. design
NA
Supp. case size
4x5,8 mm