EEEHA1V220WR
PANASONIC
PANASONIC EEEHA1V220WR
image shown is a representation only
EEEHA1V220WR
Description: V-HA 22uF 35V 20% 5x5 Supplier: PANASONIC Matchcode: HCR22U35V Rutronik No.: KEL21782 Unit Pack: 1000 MOQ: 6000 Packaging: REEL PLAST
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
22 µF
V(N)
35 V
Style
SMD
Rutronik size
5x5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
1000 h
Packaging
REEL PLAST
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Con. design
NA
Supp. case size
5x5,4 mm