EEEFT1V101AP
PANASONIC
PANASONIC EEEFT1V101AP
image shown is a representation only
EEEFT1V101AP
Description: V-FT 100uF 35V 20% 6x6 Supplier: PANASONIC Matchcode: HCRL100U35V Rutronik No.: KEL17715 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: REEL PLAST
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
100 µF
V(N)
35 V
Style
SMD
Rutronik size
6x6 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Packaging
REEL PLAST
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Con. design
NA
Supp. case size
6,3x5,8 mm